Foto workshop: Svatba + Lightroom

Foto workshop: Svatba + Lightroom

Úvodní slovo:

Jsem fotograf a na volné noze působím od roku 2011. První svatbu jsem odfotil v roce 2006 - od té doby jsem nafotografoval přes 400 svateb napříč celou republikou. Mám povědomí o tom, jak nafotografovat svatbu tak, aby vše vyšlo co nejsnáze. Jak eliminovat tvůj stres a z něho pramenící fatální chyby. K svatební, či jakékoli jiné reportážní/portrétní fotografii patří bezesporu i úprava nafocenych snímků. Pracuji primárně s formátem RAW v programu Adobe Lightroom - je nezbytnou součástí mého fotografického workflow.

Koncept kurzu:

Dvoudenní workshop je určen všem, kteří fotí (či touží fotit) svatby komerčně a rádi by si osvojili techniky a uvažování pro co nejsnazší existenci v této fotografické kategorii. První den si popovídáme o správném profesionálním fungování a uvažování při komerční svatební zakázce, včetně fotografování s figuranty v exteriérech. Druhý den probereme komplexní postup profesionální postprodukce, kde si i upravíme konkrétní snímky od A do Z.

Celý workshop bude tedy rozdělen do 2 hlavních bloků: Svatební workflow & Adobe Lightroom.

Popis workshopu:

- místo kurzu: Hradec Králové

- termín: 30. - 31. říjen 2021

- aktuální obsazenost: 9 míst z 10

- kompletní kurz je určen mírně až středně pokročilým fotografům - ideálně se zaměřením na svatební fotografii

- blok o Adobe Lightroom je určen alespoň mírně pokročilým uživatelům s Adobe Lightroom

- maximální počet účastníků je 10. Minimální počet je 5 účastníků

Harmonogram 1. den (9 hodin čistého času)

- 9:00 - 12:00 výklad: co řešit před svatbou, průběh svatebního dne a jeho momenty, nezbytné vybavení a jeho úloha ve svatebním dnu, komunikace a vystupování na svatbě, jak vytvořit časový harmonogram svatby

- 12:00 - 13:15 společný oběd (není v ceně :) )

- 13:15 - 15:15 teorie i praxe základních postupů fotografování portrétu/celé postavy v exteriéru, práce se světlem a jeho vnímání: blesk / odrazná deska. Reálná práce s dvojicí figurantů: romantické pozice, umístění v rámci lokace, pozování s ohledem na zdroj světla..

- 15:15 - 17:45 výklad/diskuze: tipy a triky na pohodový průběh, nejčastější kompoziční chyby, kompoziční uvažování, nastavení cen a marketing, nastavení podmínek fotografování (obchodní podmínky)

- 17:45 - 19:15 rozbor konkrétních zájmovych témat a fotografií, otázky

- s účastníky rád posedím u večeře v diskuzi nad fotografickymi teoriemi a smyslem života :)

Harmonogram 2. den (9 hodin čistého času)

- 9:00 - 11:00 seznámení s Adobe Lightroom (katalog, import/export, třídění a systém fotografií, jednotlivé položky a posuvníky v LR)

- 11:00 - 12:00 komplexní, lokální a hromadné úpravy v Adobe Lightroom (Develop modul)

- 12:00 -13:15 společný oběd (není v ceně :) )

- 13:15 - 17:15 komplexní, lokální a hromadné úpravy v Adobe Lightroom (Develop modul) - praktické ukázky + vaše úpravy RAWu

- 17:15 - 19:15 základní úpravy v Adobe Photoshop

Detail kurzu:

- měl/a bys mít s sebou přenosný počítač s nainstalovanym Adobe Lightroom (varianta Adobe Lightroom Classic CC).

- vem s sebou tvoji fotografickou výbavu (DSLR/bezzrcadlo + objektivy)

- místem kurzu je Hradec Králové, kurzy probíhají v uzamykatelné učebně s wifi a dataprojektorem

- neb každý účastník ovládá něco trochu jinak, někdo více, někdo méně, někdo zleva, někdo zprava, tak si vše podstatné shrneme dohromady - tudíž jste-li s Lightroomem již jedna ruka, může pro vás byt minimálně první dvouhodinová část prvního bloku více opakováním, než studiem nového

Cíl kurzu:

- po absolvování obou bloků bys měl/a být plně připraven/a na vstup a pohotovější fungování během svatebního dne, včetně zvládnutí pokročilých postupů v postprocesu a barevné manipulaci s tvými fotografiemi

- ovládneš Adobe Lightroom a RAW formát a hraní si s fotografiemi a jejich úpravy pro tebe začnou být potěšením :)

- naučím tě komunikovat s novomanželi i se svatebčany, jak v průběhu dne, tak před samotnou svatbou

- probereme kompoziční chyby u svatební fotografie, zaměříme se na světlo, které dělá fotografii tím, čím je

- svatební fotografie má to specifikum, že nelze zopakovat a začít fotit znovu - zároveň je velmi silnou emotivní vzpomínkou, která si zaslouží kvalitní uchování ve fotografiích. Po mém workshopu budeš schopen/schopna eliminovat rizika chyb na minimum a zvládneš jim předcházet. Zároveň tě naučím uvažovat v souvislostech, aby průběh svatebního dne pro tebe nebyl stresem, ale pohodovou a úspěšnou prací

- mým cílem je ukázat vše, co jsem se za působení ve fotografickém řemesle naučil. Tvoji cestou by neměla být kopie toho, jak to dělám já, ale snaha pochopit principy a zcela je ovládnout a najít si svou vlastní cestu, která ti  zajistí spokojené klienty

Referenční fotografie před úpravou a po úpravách: Before and After - ZDE (též na konci tohoto blogu)

Cena:

- oba bloky: 7000 Kč celkem za celý workshop. Částka je v plné výši splatná předem, až poté je místo pevně zabookováno. Pokud by tě zajímal jen jeden blok, zkus se ozvat, podle aktuální obsazenosti to možná vymyslím

O mně a kontakt:

- máš-li o fotografický workshop zájem či jakýkoli dotaz k jeho konceptu/průběhu, kontaktuj mě prosím na mailu: jezdik.fotograf@seznam.cz

- pokud mě osobně či zprostředkovaně neznáš, přesto jsi se dostal/a až sem :) , tak informace o mé osobě nalezneš zde. A mou fotografickou práci na homepage tohoto webu.

- IČO: 76054195, nejsem plátce DPH

Těším se na osobní setkání, Honza

REFERENCE Z PŘEDCHOZÍCH KURZŮ:

_______________________________________________________________________

"Honzův workshop byl naprosto skvělý a splnil mé očekávání. Vše probíhalo v kamarádském a veselém duchu. Honza klade důraz jak na technickou kvalitu fotek, tak na obsahovou stránku a nejvíc mě na jeho fotkách baví ty dokonale zachycené emoce. A přesně tohle všechno jsme probírali na kurzu.

První den jsme prošli vše po teoretické části - od shánění zakázek až po svatební smlouvu. Nejpřínosnější pro mě byla ta část, kdy jsme si procházeli konkrétní situace, které mohou nastat, jak jim předejít a případně jak je řešit. Na to totiž bez tolika zkušeností ze stovek nafocených svateb běžně nepřijdete. Při odpoledním focení jsme si ukázali tipy a triky v praxi, dokonce i jak minimalizovat ostré stíny na přímém sluníčku i u obřadu, kde jsou běžně fotografovy možnosti značně omezené.

Druhý den jsme se věnovali úpravám. Měli jsme možnost nahlédnout pod pokličku a vidět jak vypadá Honzovo kompletní workflow při zpracování fotek.

Po workshopu jsme si na facebooku založili vlastní skupinu, kde všichni sdílíme, co se nám při svatebním focení přihodilo. Opravdu oceňuju, že Honza ochotně odpovídá na všechny dotazy i po kurzu a nenechá nás na holičkách."

SIMČA JELÍNKOVÁ, fotografka | simonajelinkova.cz

_______________________________________________________________________

"Honzův workshop jednoznačně doporučuji. Byla sem již na více workshopech, ale nikde jsem nebyla spokojená jako u něj. Odpověděl na veškeré dotazy, ukázal jak si práci ulehčit a na co si dát pozor. Pro mě TOP fotograf, který svoji práci miluje a ví co dělá. A vážně dokáže naučit a posunout člověka dál."

ZUZANA KUBÍČKOVÁ, fotografka | www.facebook.com/ZuzanaKubickovaFoto

_______________________________________________________________________

"Díky Honzovi za skvělý workshop, nejen že vytvořil moc fajn atmosféru, kde jsem se i já jako začátečník ve focení svateb cítila příjemně, ale i připravená náplň celých dvou dní. Jak po stránce běžných informací z průběhu dne, které člověku ušetří mnohá zbytečná trápení. Přes zkoušku focení venku s mladým párem, kde si to člověk zkusí i v praxi až po druhý den práce na úpravách, které dodají šmrnc to bylo super. Podle mne hromada informací, které se hodí každému fotografovi tohoto tématu."

DITA VODÁKOVÁ FRAJDLOVÁ, fotografka www.facebook.com/TakJakVnimamAvidimSvetJa

_______________________________________________________________________

"Kurz s Honzou, který je mimochodem velmi přátelský, ochotný a vtipný, mi poodhalil blíže - díky přehledně uspořádaným tématům naprosto vše v rámci kompletního svatebního workflow. Velmi mi pomohlo projít si s profíkem část nejméně oblíbenou – tedy nastavení vlastních obchodních podmínek. Dále jsem si díky vyprávěným, reálně prožitým situacím z praxe mohla udělat lepší obrázek o tom „co vše se může na svatbách stát“ a co začátečníci rozhodně ocení dříve, než s nimi sami začnou. Kurz určitě doporučuji všem, kteří to myslí se svatbami v budoucnu vážně."

TEREZA ŠPANKO, fotografka | www.facebook.com/TerezaSpankoPhotography

_______________________________________________________________________

"Honzův kurz jsem si vybrala kvůli jeho fotkám, které mají v sobě krásu a cit, a chtěla bych jsem je mít také takové. Honza nám na kurzu řekl vše jak dělá on sám, a odpověděl na veškeré dotazy. Dozvěděla jsem se vychytávky v Lighroomu a poznala naprosto báječnou partu lidí, což beru jako obrovský bonus tohoto kurzu, protože jste tam všichni za tím jedním cílem, a to zlepšit se. Všem tento kurz doporučuji. Honza je skvělý člověk a pohodář."

JANA MUSILOVÁ, fotografka | www.musilova.net

_______________________________________________________________________

"Setkání s Honzou bylo famózní nejen z důvodu upřímného předání naprosto všech potřebných a jasných bodů pro práci svatebního fotografa, ale celé dva dny se nesly v duchu příjemné zábavy. A jako bonus tam člověk získá další přátele z branže...no není to boží?"

JITKA ŽÍTKOVÁ, fotografka

_______________________________________________________________________

"Honza je uzasny fotograf a hlavne i skvely clovek, takze stoji za to poznat ho osobne a nahlednout pod poklicku toho, jak tvori, premysli a tak. A inspirujici je nejen on, ale i kolegove, se kterymi jsem se tam seznamila a diky dvoudennimu rozsahu WS i vice poznala. Fakt super, urcite doporucuji k nemu vyrazit. Neboji se zodpovedet zadny dotaz a poradi opravdu uprimne a dobre. Po WS zalozil jeste i skupinku na FB, kde muzete zustat dal v kotaktu a pripadne doresit nejake nejasnosti, co jste se treba zapomneli zeptat. Diky! Terka"

TEREZA BRABCOVÁ, fotografka | bfoto.cz

_______________________________________________________________________

"Workshop s Honzou vřele doporučuji."

RADEK BULDOZER HYROŠ, foto a video | RH Production

_______________________________________________________________________

"Honzu určitě doporučím jak těm, kteří se focením živí už dlouhá léta, tak i těm, kteří stále nemají odvahu udělat ten první krok k tomu, aby rozjeli svoji fotografickou kariéru. Dostanete skvělé tipy, které vám pomohou roztlačit tu velkou káru strachu a dodá odvahu, i když nemáte fotovýzbroj za X stovek tisíc."

VÍTEK ŠTĚPÁNEK, fotograf | www.fotocamp.cz

_______________________________________________________________________