Dobrý den, ahoj! Jmenuji se Honza Ježdík a jsem fotograf.

Mou specializací je svatební fotografie, ovšem zpracovávám i rodinnou a reportážní tvorbu.

S fotografováním jsem začal již v dětství, se zrcadlovkou Zenit E. Miloval jsem zvuk cvaknutí závěrky, leč nikdy neměl potřebu výsledné snímky vyvolávat (mám doma nespočet negativů, které nebyly nikdy převedeny na papír).

Po ročním pobytu v USA (2005) jsem se začal fotografování věnovat cílevědoměji. V roce 2007 jsem již nastoupil jako redaktor a fotograf do novin. Od roku 2011 až do současnosti se věnuji fotografování na plný úvazek jako "fotograf na volné noze".

Jak vidno, fotografie mě provází celým mým životem. Ale to i vás. Bez fotografií bychom netušili, jaké nádherné vlasy měla naše maminka, když byla mladá, či jak jsme byli roztomilí, když nás rodiče nahé posadili pod vánoční stromeček (takové foto z dětství opravdu mám - pozn. autora)...

Ranní smích nevěsty a družiček, který pod tíhou okamžiku skrývá i trochu té nervozity ... Vykročení do života pevně ruku v ruce, palbě rýžových zrnek navzdory ... Slzy dojetí, když se na parket odhodlá i tatínek, který jinak nikdy netančí ...

Všechny tyto kratičké životní momenty tvoří jeden dlouhý příběh. Mým potěšením, mou prací, je vám tyto momenty vyfotografovat, skládat mozaiku vašeho života. Vidět i to, co jiní nevidí, co v danou chvíli cítíte a prožíváte jen vy. Jen vy a já.

Sbírám obrázkové příběhy lidí. Jsem fotograf.

Honza Ježdík

Ocenění Czech Press Photo 2013
kategorie Sport - 3. místo